Hayatımdaki 10 Küçük Mutluluk

Hayatımdaki 10 Küçük MutlulukDün sabah uyandığımda, sevgili Deniztuzu tarafından sobelendiğimi öğrendim. Küçük mutlulukları her an, her ortamda yaşayabilsek de oturup listesini çıkarmak ne kadar da zormuş.

Başlangıçta listeyi dolduramayacağımı düşünürken, kendimi mutluluk kaynaklarımı 10 taneye sığdırmak için listedekileri elerken buldum 🙂


1. Hayatımdaki 10 Küçük Mutluluk Ailem ve arkadaşlarım ile huzurlu bir gün ve akşam geçirmek, onların mutluluklarını paylaşmak.
2.Güzel bir film izlemek ve filmi izlerken bir sonraki sahneyi tahmin etmek.
3. Yeni yemek kitabı ve mutfak eşyası almak. (Alışveriş merkezlerinin mutfak eşyası bölümünde kendimi oyuncakçıdaki çocuklar gibi hissediyorum)
4. Yemek yapmak, özellikle yeni bir tarifi denemek.
5. Başladığım bir işi bitirmek.

Hayatımdaki 10 Küçük Mutluluk

6. Senenin yağan ilk karını izlemek. Elimde sıcak çayım ya da çikolatam ile camın önünde yağmurun sesini dinlemek.
7. Yağmur ya da kar yağarken sokaklarda dolaşmak. Güneşli bir ilk bahar günü parkta yürümek.
8. Sevdiklerim ile yemek yemek. Yemeklerin ardından çay içip çikolata yemek.
9. Taze simitimi ve sıcak çayımı alıp deniz kenarındaki çay bahçelerinde oturmak, kitap okumak, denizi seyretmek.
10. Kediler ile ilgilenmek, onlarla oynamak.

İlk ona sıkıştırdığım, bana mutluluk veren şeylerin listesi böyle idi. Şimdi ben de, kabul ederlerse, Kedili Mutfakların hoş sohbet sahibesi Oya Ablayı, Devletşah‘ı ve Hamburger ve Croisanttan Estelle’yi sobeliyorum.

Comments

 1. Sevgili Deniztuzu,
  Asil ben tesekkur ederim. Bu arada dersimi iyi calismamisim ve bu oyunun baslangic tarihine kadar gitmeden son bir aya bakarak diger ascilari sobelemisim. Meger hepsi daha onceden sobelenmisler. Sanirim boylece bu konuda ebeligi kimseye veremedim 🙂

 2. Ne guzel anlatmissin mutluluklarini. Yemek yapmak, mutfak esyalari, film seyir etmek…benim icin de mutluluk kaynaklari. Ama yagmurlu bir gunde sokakta yurumek bende mutluluk yaratmiyor nedense:))
  Ellerine saglik, zevkle okudum!

 3. Sevgili Obur Kedi,
  Uzaklarda bile olsan kalbin ve midenle hala bize çok yakınsın. Sayende Türk mutfağı özellikle Ege mutfağının lezzetleri bir bir ortaya çıkıyor. Seni tebrik ediyorum siteni çok beğendim. Biz Obur Kedi ve Gonca olarak hem yemek yapmayı hemde yemeği çok severiz değilmi?
  Güzelim bunu paylaşman beni çok sevindirdi. Tüm mutluluklar seninle olsun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *