Sesli Kitap Gönüllüleri

Sesli Kitap GönüllüleriBugün aldığım bir elektronik posta sayesinde görme özürlüleri için sesli kitap arşivi oluşturmak isteyen bir gruptan haberim oldu.

Grup tamamıyle gönüllülerden oluşuyor ve proje hiç bir ticari amaç güdülmeden gerçekleştiriliyor. Gruba isteyen herkes üye olabilir.

Projeye katkıda bulunmak için yapmanız gereken tek şey gruba üye olup istediğiniz bir kitabı seslendirmek.

Proje için oluşturulmuş web sitesinde grup ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. İlgili sitede, seslendirmek istediğiniz kitabın daha önceden birisi tarafından seçilip seçilmediğini aratabilir, mevcut kitap listesini kontrol edebilir ya da seslendirme aşamasında uymanız gereken kuralları öğrenebilirsiniz.

Seslendireceğiniz kitabı gruba bildirdikten sonra ise kitabı bitirme süreniz size kalmış.

Güncelleme:
Binnur projeye destek vermesi amacıyla bir blog hazırlamış.

Proje ile ilgili yazı yayılayan diğer bloglar: Mis Kokulu Ekmekler, Yemek ve Biz

Comments

  1. Ankara’da bulundugum senelerde, 2 sene boyunca bahsettigin isi gonullu olarak yapmistim. Benimki biraz daha zahmetliydi cunku haftada 2 defa Alti Nokta Korler Dernegi’ne gider kitap okuma isini dernegin ses kayit odasinda gerceklestirirdim. Cok zevkli ve gurur verici bir gonullu hizmetti benim icin, bunun yaninda bircok gorme ozurlu insanla tanisma ve konusma sansini yakaladim. Bu olayin internet uzerinden baslatilmasi cok sevindirici, boylelikle daha fazla kisi bu hizmete katkida bulunabilir.

  2. Benim böyle bir aktiviteden, okulumdaki öğretmenlerden Murat Yılmaz sayesinde haberim oldu. Kendisine çok teşekkür ediyorum.
    Elimden geleni yapıp görme engelli kardeşlerime yardım edecek, çevremdekileride teşvik edeceğim.

  3. Bu aktiviteye bir katkıda bulunabilmek beni çok mutlu edecek. Bir çok arkadaşımla birlikte bunun için elimizden geleni yapacagiz.

  4. Bu aktivetinizi bugün öğrendim. Sizlere katılarak bu sevgi dolu yolda sizlerle yol almak istiyorum. Üyelik için bilgi almak istiyorum. Teşekkür ederim. Bütün sağ duyulu insanlar adına…

  5. Jale Hanim,
    Yorumlarda yazilmis olan linkten uyelik bilgilerine ulasabilirsiniz.

  6. Merhaba…Boyle bir gonul isinin ortaya konuldugunu ve bukadar anlam katıldını bugun haziran ayı national geographic dergisini okurken ogrendım.Birkac arkadasımla konusup bu ise gonul vermek istedigimize karar verdik.

Comments are closed.